X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro

Hizmet ve Kullanım Sözleşmesi

AnasayfaHizmet ve Kullanım Sözleşmesi

BU SÖZLEŞME, İNTERNET ÜZERİNDEN YAPILAN BAŞVURULAR İÇİN GEÇERLİDİR, BİREYLER YA DA TÜZEL KİŞİLERLE HOSTINGTRY ARASINDA HOSTİNG/SUNUCU KULLANIM ŞARTLARINI BELİRLEYEN KURALLARDAN OLUŞMAKTADIR. İNTERNET SİTEMİZ ÜZERİNDEN HERHANGİ BİR ÜRÜNÜ SİPARİŞ ETMEDEN ÖNCE KULLANIM SÖZLEŞMESİNİ TAM OLARAK OKUMANIZ GEREKİR! BU SÖZLEŞMEYİ VEYA ŞARTLARINDAN HERHANGİ BİRİNİ KABUL ETMİYORSANIZ LÜTFEN SİPARİŞ İŞLEMLERİNİZİ İPTAL EDİNİZ. HERHANGİ BİR ÜRÜN VEYA HİZMET SİPARİŞİ VERMEYİNİZ.

------------------------------------------------------------------------------

 

Bu sözleşme, Hostingtry müşteriye hosting servislerinin satış ve kullanım şartlarını düzenlemek için hazırlanmıştır. Müşteri ve Hostingtry, aşağıda belirtilen şartlar üzerinde tam bir anlaşmaya varmışlardır.

Hizmet Sözleşmesi

1- Taraflar
1.1: Bu sözleşme hizmetler bölümünde belirtilen hizmetleri (Hizmetler olarak anılacaktır) sağlayan hostingtry.com (HOSTINGTRY olarak anılacaktır) ile Yeni müşteri kaydı bölümünde belirtilen detayları ile belirtilen kişi/kurum (Müşteri olarak anılacaktır) arasında HOSTINGTRY 'a ait olan http://www.hostingtry.com internet adresinde faaliyet gösteren internet sitesinin (Site olarak anılacaktır) kullanımı ve bu site üzerinden satın alınacak hizmetleri aşağıda belirtilen madde ve koşullar ile imza altına alınmış sayılacaktır.
1.2: Bu sözleşmeyi elektronik olarak kabul etmeniz, bu sözleşmeyi ve beraberinde iş bu sözleşmeye referans olarak ilave edilmiş olan “www.hostingtry.com” isimli internet adresinde yer alan kurumsal politikaları ve/veya sözleşmeleri okuduğunuz, anladığınız, mutabık olduğunuz ve bu sözleşme hükümlerinin tarafınız için bağlayıcı olduğunu kabul ettiğiniz anlamına gelecektir.
2- Konusu
2.1: İş bu sözleşme müşteri tarafından site üzerindeki işlemlerinde, siparişlerinde, gönderdiği mesajlarında kayıt işleminde vermiş olduğu bilgiler doğrultusunda yapmaya ve yapmamaya izni olan bölümleri, siparişlerinde tercihleri uyarınca alacağı hizmetler karşılığında HOSTINGTRY 'a ödeyeceği ücretleri düzenleyecektir. Bu hizmet ve işlem açıklamaları aşağıdaki gibidir.
2.2: Üyelik bilgileri müşteri tarafından üye olunma sırasında girilen bilgilerdir. Bu bilgiler yapılan işlemlerde baz alınacağından müşteri ve üyenin bu bilgileri hatasız eksiksiz ve doğru girdiği varsayılmaktadır. Ayrıca HOSTINGTRY müşteriye bu bilgileri değiştirebileceği bir arabirim sağlamaktadır. Müşterinin bu arabirimi kullanarak güncellediği bilgileri de doğru olarak girdiği varsayılacaktır.
3- Sorumluluklar
3.1: HOSTINGTRY, müşterinin talebi üzerine sipariş olarak ilettiği hizmetleri sağlayacaktır. Siparişin kabulü mesajı ile HOSTINGTRY ilgili ücreti tahsil ettiğini kabul edip söz konusu siparişte belirtilen hizmeti vereceğini taahhüt edecektir.
3.2: Ödeme şekli, KDV farkları sipariş sırasında çıkartılacak toplam miktar ile belirtilerek müşterinin aylık veya yıllık ödeme tercihlerine göre ödemesi gereken ücretler HOSTINGTRY tarafından bildirilecektir.
3.3: Sipariş kabulü ve işlemlerin onaylanmasından sonra HOSTINGTRY, müşteri sipariş detayında bulunan hizmete ilişkin kontrol panel kullanıcı adı ve şifrelerini müşteriye iletecek ve hizmet başlamış olacaktır. İlgili hesapların ve şifrelerin sorumluğu müşterinin sorumluluğunda olup bu konulardan doğabilecek zarar ve ziyandan müşteri sorumlu olacaktır.
3.4: Müşteri aldığı hizmet dahilinde HOSTINGTRY tarafından aldığı beyan ve uyarılara uyacağını taahhüt eder. Müşteri, barındırma hesabından faydalanırken HOSTINGTRY tarafından yayınlanan her türlü ihtar yada bildirime uymayı beyan, kabul ve taahhüt eder. Müşteri, almış olduğu bulundurma hizmetinde kendisine ücretsiz ve sınırsız olarak verilen hizmetleri yine ücretli yada ücretsiz ve/veya sınırlı yada sınırsız olarak üçüncü kişilere dağıtamaz, satamaz.
3.5: Müşteri hizmet dahilinde sahip olduğu yazılım ve programları kullanarak erişim hakkı bulunmayan dosya veya programlara erişmemeyi, bu tarz bir sorundan dolayı herhangi bir problem yaratmamayı, oluşabilecek sorun ve problemlerde zararı karşılamayı taahhüt eder.
3.6: Müşteri alan adı, barındırma veya aldığı hizmetlerin kullanılması sırasında yürürlükte olan veya sözleşme süresince yürürlülüğe girecek olan vergi, harç ve benzer yükümlülüklerin kendisine ait olduğunu ve karşılayacağını kabul ve taahhüt eder.
3.7: Müşteri hizmeti dahilinde barındırdığı tüm dosya, doküman ve programlardan, web sitesi ve e-mail hizmetleri ile kullanacağı ve faydalanacağı tüm işlemlerden kendisi sorumlu olduğunu, söz konusu veri, bilgi ve beyanların yasalara aykırılığından doğabilecek tüm hukuki ve cezai sorumluluğu kendisi karşılamayı kabul ve taahhüt eder. İş bu konuda doğabilecek sorunlardan HOSTINGTRY 'a herhangi bir kusur iletilemez.
HOSTINGTRY sayfaları gönderilmeden önce gözden geçirmez, doğrulamaz, ciro etmez veya kullanıcı tarafından yapılmış sayfalar için herhangi bir şekilde bir sorumluluk almaz.
HOSTINGTRY kullanıcı hesaplarını bu ana hatları ihlal ettiği için veya başka bir sebeple veya HOSTINGTRY un kendi veya kullanıcılarından herhangi birinin işine zararlı olduğuna inandığı için fesih edebilir. HOSTINGTRY hukuka aykırılık eden filleri ve eylemleri öğrendiğinden itibaren müşteriye haber vermeden silmek hakkına sahiptir.
3.8: HOSTINGTRY, sağladığı hizmet içerisinde bulunan müşteri verilerinin hatalı kullanımlarından, veri içeriklerinden, e-mail ile kullanılan tüm verilerden doğabilecek hiç bir maddi veya manevi zararlardan sorumlu tutulamaz. Bu verilerin yedekleme ve saklama yükümlükleri müşteriye aittir. HOSTINGTRY müşterinin tüm verilerini düzenli bir biçimde yedekleme ve bakım işlemine tabi tutacaktır. Buna rağmen HOSTINGTRY hizmetlerinde meydana gelebilecek kesinti veya veri kaybından dolayı oluşabilecek hatalardan, zarardan ve ziyandan HOSTINGTRY sorumlu değildir. Verilerin yedeklenmesi sözleşme metninde aksi belirtilmediği sürece müşterinin sorumluluğundadır.
3.9: HOSTINGTRY, bayi paketi kullanan müşterisi ile onun hizmet sağladığı müşteri arasında itilaf/anlaşmazlık olması durumunda bayinin hesabında bulunan müşteriyi koruma amaçlı olarak belirli bir süre kendi bünyesine bayi müşterisine bilgi vererek/vermeyerek taşıyabilir. Bayi müşterisinin bu durumda herhangi bir itiraz hakkı yoktur. Ayrıca HOSTINGTRY, bayi ve müşteri arasında sorunun çözümü amaçlı aracılık yapabilir.
3.10: HOSTINGTRY, müşteri tarafından sipariş verilmiş ve ödemesi sorunsuz olarak gerçekleştirilmiş domain adı tescil işlemlerini eğer ilgili domain adına hosting siparişi de verilmişse yürütecektir. Tescil edilen ve sipariş ile kabul edilen tescil talebi ile ücreti ödenen domain adı 'nın sahibi müşteridir. HOSTINGTRY bu konuda müşterinin talepleri doğrultusunda domain adı üzerinde işlem yapabilecektir. Müşteri tarafından domain adı üzerinde bir düzenleme, değişiklik ve transfer taleplerini en kısa sürede yapacaktır.
Bayilerimiz hariç hosting hizmeti alınmadan domain kayıt işlemleri yapılmamaktadır. Hosting siparişi beklenirken açılan domainlerde hosting alınmadığı takdirde HOSTINGTRY domain yönetimine izin ve destek vermemektedir.
3.11: SPAM/Toplu Mesaj: Müşteri, hiç bir şekilde, almış olduğu barındırma hizmetlerini kullanarak, alıcıları tarafından istenmemiş toplu e-posta gönderimi yapmayacağını kabul ve taahhüt eder. Ayrıca Müşteri, hiç bir şekilde, HOSTINGTRY sunucularını kullanarak veya kullanmayarak, alıcıları kendi web sitesine veya e-posta adresine yönlendiren, alıcıları tarafından istenmemiş toplu e-posta gönderimi yapmayacağını kabul ve taahhüt eder. İhlali durumunda HOSTINGTRY, müşteriye verilen hizmeti, ücret iadesi söz konusu olmaksızın, önceden bildirmeden, kısmen, tamamen, süreli ya da süresiz olarak durdurma, zarar talebinde bulunma ve/veya sözleşmeyi fesih etme hakkına sahiptir.
4- Süre
4.1: İş bu sözleşme sipariş ve ödeme işlemlerinin internet ortamından HOSTINGTRY 'a iletilmesi ile birlikte tarafların belirtilen hak ve yükümlülükleri başlar.
4.2: Sözleşme süresi müşterinin ilgili hizmet için sipariş sırasında seçmiş olduğu ödeme periyodu kadardır.
4.3: Taraflar sözleşmenin sona ermesinden 10 iş günü öncesine kadar sözleşmenin süre sonunda sona ereceğini ihtar etmemişler ise sözleşme aynı şart ve hükümler ile önceki sözleşme süresi kadar uzar. (ücret hususunda meydana gelen değişiklikler saklıdır.)
5- Ücret
5.1: İş bu sözleşmede belirtilen hizmetler karşılığı olarak ödenecek ücret sipariş işlemi sırasında belirtilen miktar kadardır. Belirtilen ücretlere KDV sonradan dahil ederek hesaplanır ve müşteriye gösterilerek tahsilat gerçekleşir.
5.2: HOSTINGTRY önceden haber vermeksizin fiyatlar ve tarifeler üzerinde ileriye dönük olarak değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Müşteri iş bu değişiklikler konusunda şimdiden oluşabilecek değişiklikleri kabul, beyan ve taahhüt eder.
5.3: Ücret kati sipariş tarihinden itibaren 15 gün sonuna kadar sipariş işlemi sırasında banka hesapları adresinde belirtilen banka hesap numaralarına veya HOSTINGTRY 'a elden ödemekle yükümlüdür.
5.4: Ödemenin gecikmesi durumunda HOSTINGTRY vade farkı faturası kesme hakkını saklı tutar.
5.5: Yenileme tarihi geldiği halde ödemesini yapmayan Kullanıcılara verilen hizmet durdurulur, 15 gün içerisinde ödemesini yapmayan Kullanıcıların ise hesapları ve bütün dosyaları sistemden silinir. Bu 15 günlük süre içerisinde Kullanıcı yenileme ücretini öderse yayını devam eder. Bu 15 günlük süre, yenileme ücreti ödenmediği takdirde Müşteriye dosyalarını HOSTINGTRY 'dan isteme hakkını vermez.
6- Askıya alınma
6.1: Ödeme konusunda problem yaşanmasından, sitesiyle ilgili uyarılara zamanında cevap vermemesinden dolayı HOSTINGTRY, müşteriye verilen hizmetlerin tümünü, e-mail, web, ftp hesaplarının tamamını durdurma hakkını saklı tutar.
6.2: Bu durumun devam süresince müşteri adına e-mail, web, ftp erişimleri yapılamaz ve e-mail hesapları bloklanarak gelen e-mailler geri çevrilir.
7- Fesih
Müşteri iş bu sözleşmenin herhangi bir maddesine aykırı davranarak sorumluluklarını ve taahhütlerini yerine getirmediği takdirde yada iş bu sözleşmenin ön yüzünde beyan ettiği bilgilerin doğru olmadığının tespiti halinde, yukarıda belirtilen sözleşmeyi askıya alma halinin 7 günden fazla devam etmesi halinde, HOSTINGTRY hiç bir ihtar ve ihbara gerek kalmaksızın sözleşmeyi tek taraflı olarak fesih etme hakkına sahiptir.
Bu şekilde gerçekleşecek fesih sonrasında müşteri; kalan süreye bakılmaksızın ödemiş olduğu son sözleşme ücretini geri isteyemeyeceğini, fesih tarihinde yürürlükte olan emsal sözleşme bedelinin 5 katı ticari cezai tazminat ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.
Müşteri hiç bir gerekçe göstermeksizin sözleşme normal süre ile sona ermeden 10 gün önce yazılı olarak ihtar etmek şartı ile iş bu sözleşmeyi süresi sonunda fesih etme hakkına sahiptir.
Sözleşmenin sona erme süresinden önce müşteri tarafından fesih edilmesi halinde sözleşme sonuna kadar ödenecek olan ücretlerin 1/2 sini defaten ve peşin olarak ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.

Müşteri vermiş olduğu sipariş için aynı gün içerisinde HOSTINGTRY iletişim sayfasında yer alan bilgileri kullanarak iptal talebinde bulunabilir ve ücret geri iadesi isteyebilir.
8- İletişim ve bilgi adresleri
8.1: Taraflar konusu sözleşmeden kaynaklanan her türlü tebligat için taraflar sipariş adresinde belirtilen posta adreslerini yasal ikametgah olarak kabul, beyan ve taahhüt etmişlerdir.
8.2: Bu adreslere yapılan her türlü tebligat tarafların eline ulaşmasa bile tebliğ edilmiş kabul edilecektir. İş bu adreslere ait değişiklikler diğer tarafa yazılı olarak bildirilmedikçe eski adresler geçerli olacaktır.
8.3: HOSTINGTRY sözleşme süresi içinde müşteri'ye tahsis ettiği elektronik posta adresine mesaj, bilgi, yazı, ihtar, ödeme bildirimi, hesap hareket çizelgesi, hesap ekstresi gönderebilir. Müşteri söz konusu elektronik iletilerin alınmadığı yada kendisine ulaşmadığı iddiasında bulunamayacağı gibi, söz konusu iletilerin gönderildikleri tarihten 1 gün sonra yasal anlamda tebliğ etmiş sayılacağını beyan, kabul ve taahhüt eder.
9- Ücretin ödenmesinde temerrüde düşülmesi
9.1: Müşteri, aldığı hizmetlere karşılık başvuru tarihini takip eden 3 gün içinde ödeme gerçekleştirmediği takdirde temerrüde düşmüş sayılır. Bu durumda HOSTINGTRY kur farkı faturası kesebileceği gibi dilerse fatura tarihinden itibaren aylık %7 gecikme faizi talep edebilir. Müşteri bu gecikme faizi ve kur farkı faturasını ödemeyi beyan ve kabul eder.
9.2: Müşteri, iş bu sözleşmeden doğan her tür alacak için HOSTINGTRY 'un dava yada icra takibi açması halinde de aylık %7 gecikme faizi, bakiye borç miktarının %50'si kadar cezai şart, %10'u Avukatlık Ücreti ve diğer tüm yasal giderleri ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.
9.3: Müşteri, iş bu sözleşmeden doğan alacaklarının tahsili için yasal mercilere İhtiyati Haciz ve İhtiyati tedbir için başvurması halinde HOSTINGTRY 'un teminatsız İhtiyati Haciz ve İhtiyati Tedbir kararı almaya yetkili olduğunu ancak buna rağmen Mahkemelerce teminat istendiğinde, Bankalardan alınacak teminat mektuplarından doğacak komisyon ve her türlü ücretin kendileri tarafından ödeneceğini ve bu konulara hiçbir itirazda bulunmayacağını beyan, kabul ve taahhüt eder.
10- Sair Hükümler
10.1: HOSTINGTRY 'un bu sözleşmeden doğan herhangi bir hakkını kullanmaması, bu hakkından feragat ettiği anlamına gelmeyecektir.

11- Hizmet Sözleşmesinin Kabulü
11.1: Müşteri, bu sözleşmeyi onaylayarak, yürürlükteki "HOSTINGTRY Kullanım Koşulları / Hizmet Sözleşmesi"ni kabul etmiştir. "HOSTINGTRY Kullanım Koşulları / Hizmet Sözleşmesi" nin geçerli hali, HOSTINGTRY 'un http://www.hostingtry.com/sozlesmeler.php web adresinde yayınlanmaktadır.
12- Yetkili mahkeme ve icra daireleri
12.1: İş bu sözleşme bununla birlikte 12 madde ve alt başlıklardan ibaret olup, taraflarca okunup anlaşılarak imza altına alınmıştır. (İmza altına alınma siparişin internet ortamında HOSTINGTRY 'a gönderilmesi ile gerçekleşmiş kabul edilir). HOSTINGTRY gerek gördüğü taktirde yeni maddeler ve/veya alt başlıklar ekleyebilir, çıkartabilir yada maddeler üzerinde değişiklik yapabilir. Müşteri bu değişiklikleri önceden kabul ettiğini beyan ve taahhüt eder.
12.2: İş bu sözleşmenin uygulanması sırasında doğacak her türlü uyuşmazlıkların çözümünde Balıkesir Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

Üyelik Sözleşmesi

Üyelik Neden Gerekli?
Sitemizden ürün satın alabilmek ve satın aldığınız ürünleri 7 gün / 24 saat yönetebilmek amacıyla hazırladığımız müşteri panelimize erişebilmeniz için www.hostingtry.com üzerinde bir hesabınız olmalıdır.
Bunun yanı sıra size ürünlerimiz, www.hostingtry.com ile ilgili güncel duyuruları ve ürün güncellemelerini üyelik sırasında belirtmiş olduğunuz e-posta adresinize veya cep telefonunuza SMS ile göndermekteyiz.

T.C. Kimlik Numaram Neden Gerekli?
29/08/2006 Tarih, 26274 Sayılı Resmi Gazete 'de tebliğ edildiği üzere 01/01/2007 tarihinden itibaren T.C. Kimlik numarası belirtmeniz yasal zorunluluktur.

SÖZLEŞME ŞARTLARI:
1. Bilgileriniz kesinlikle 3. şahıs ve kurumlarla paylaşılmamaktadır,
2. Üyelik bilgileri kesinlikle doğru olarak verilmelidir,
3. Şirketimiz üyeliğinizi iptal etme hakkını saklı tutar,
4. Gerçeği yansıtmayan bilgi yer alan üyelikler iptal edilir,
5. Her bir e-posta adresi ile sadece bir üyelik açılabilir,
6. Tarafımızdan gönderilen her türlü reklam, uyarı ve bilgi SMS ve e-postaları almayı kabul etmiş sayılırsınız.
7. Üyeliğin sahte veya alakasız kimlik bilgileri ile açılmasından şüphe duyulması üzerine üye girişi engellenir ve bilgileri belgelerle (nüfus cüzdanı veya pasaport. **ehliyet kabul edilmez**) kanıtlamanız talep edilir.
** Üye Olmanız Halinde Yukarıda Yer Alan Tüm Maddeleri Kabul Ediyor ve Onaylamış Sayılırsınız.

İade koşullarınız nelerdir?
a) Sitemiz üzerinden (www.hostingtry.com) satın aldığınız ( Alan adı -domain- ve SSL Sertifikası, kurulum hizmetleri, lisans hizmetleri hariç ) tüm hizmetlerimizin 7 gün içinde sorgusuz %100 geri iade ödeme garantisi bulunmaktadır. Alan adı (domain) tescilleri otomatik olarak ICANN ve METU tarafından yapıldığı için iade söz konusu değildir.

b) Hizmet sözleşmesine aykırı durumlarda geri iade geçerli değildir.
İptal koşullarınız nelerdir?
a) Sitemiz üzerinden (www.hostingtry.com) aldığınız hizmetlerin iptali için kullanıcı adı ve şifrenizle sisteme giriş yapmanız ve paketi iptal seçeneğini seçmeniz yada destek masası ile talebinizi iletmeniz gerekmektedir.

b) Haber verilmeden ve sistemden iptal siparişi verilmemiş hizmetler iptal edilmiş sayılmaz.

c) Kredi kartı ile alış veriş yapıp daha sonra bilgi ve haber vermeden ve hostingtry 'den onay almadan ChargeBack yapıp daha sonra banka aracığıyla ödemeye itiraz edildiği takdirde BALIKESİR Cumhuriyet Başsavcılığına bu siparişi veren ve kredi kartı sahibi hakkında dolandırıcılık ve sahtekarlık yaptığı gerekçesi ile suç duyurusunda bulunulacaktır.
Garanti koşulları nelerdir?
Hizmet sözleşmesinde, garanti koşulları ve yasal yükümlülükler detaylı olarak anlatılmıştır. Ayrıntılı bilgi için Hizmet Sözleşmesi sayfamıza bakınız.
Kurulum işlem süresi ne kadardır?
a) Banka havalesi veya EFT ile yapılan ödemelerde, mesai saatlerinde, ödemeniz hesabımıza geçtikten sonra en geç 1-2 saat içinde kurulum işlemi yapılmaktadır. Mesai saatleri dışında ise mesai başladığından itibaren, ödemeniz hesabımıza geçtikten sonra en geç 1-2 saat içinde kurulum işlemi yapılmaktadır.

b) Kredi kartı ile alışveriş yapan kullanıcılarımızın bilgilerine, adreslerine, telefon numaralarına ve sisteme sipariş verirken kayıt altına alınan ip adresine bakılmaktadır ve bu bilgilerde bir sorun olmadığı takdirde mesai saatlerinde 1-2 saat içerisinde kurulum işlemi yapılmaktadır. Bilgilerinden şüphe edilen, verdiği telefon numarasına ulaşılmayan kişilerin siparişleri açılmadan kredi kartı siparişi iptal edilmektedir
Geri ödeme işlemi ne zaman yapılacaktır?
Geri ödeme için;
a) Eğer banka yoluyla ödeme yapıldıysa banka bilginizi ilettikten sonra 7 iş günü içinde ödediğiniz miktar vermiş olduğunuz banka hesabına havale/EFT yoluyla iade edilir.

b) Kredi kartıyla yapılan siparişlerde iade işlemi sadece kredi kartına tamamen iade yada kısmi iade yoluyla gönderilir. Kredi kartıyla yapılan ödemeler banka yoluyla geri iade edilmeyecektir.

Hosting Sözleşmesi

1. TARAFLAR
1.1: İş bu sözleşme, www.hostingtry.com (bundan sonra HOSTINGTRY olarak anılacaktır) ile HOSTINGTRY 'e ait internet sitesi www.hostingtry.com (bu "Site") üzerinden HOSTINGTRY ürün ve hizmetlerini satın almak suretiyle Site 'de yer alan ilgili form ile bilgileri alınan gerçek veya tüzel kişi (bundan sonra MÜŞTERİ ve/veya "Siz" olarak anılacaktır) arasında aşağıda belirtilen şekil ve şartlar dahilinde kabul edilmiştir.
1.2: Bu sözleşmeyi elektronik olarak kabul etmeniz, bu sözleşmeyi ve beraberinde iş bu sözleşmeye referans olarak ilave edilmiş olan “www.hostingtry.com” isimli internet adresinde yer alan kurumsal politikaları ve/veya sözleşmeleri okuduğunuz, anladığınız, mutabık olduğunuz ve bu sözleşme hükümlerinin tarafınız için bağlayıcı olduğunu kabul ettiğiniz anlamına gelecektir.
2. SÖZLEŞMENİN YÜRÜRLÜĞE GİRİŞİ VE SÜRESİ
2.1: MÜŞTERİ 'nin HOSTINGTRY 'e ait Site 'den online hizmet başvurusu yapması, akabinde hizmetin aktivasyonu ile sözleşme yürürlüğe girer. Sözleşme süresizdir. MÜŞTERİ 'nin aylık ödemeler yapmak suretiyle hizmet alması halinde dahi sözleşme süresizdir.
3. HİZMETİN TANIMI
3.1: HOSTINGTRY 'in MÜŞTERİ 'ye vermiş olduğu hizmet temel olarak, MÜŞTERİ 'nin internet sitelerinin ve/veya veritabanın HOSTINGTRY 'un sunucularında barındırılarak internet ağı üzerinden yayınlanmasından ibarettir. MÜŞTERİ bu sözleşme kapsamında "Hosting", "Reseller Hosting" veya "Radyo Hosting" hizmetlerinden herhangi birini tek ve/veya birlikte alabilir. MÜŞTERİ bu hizmeti(leri) kullanarak burada belirtilen şart ve koşullar ile Site 'de yayınlanan tüm HOSTINGTRY politika ve prosedürlerine uymayı kabul etmiş sayılır.
3.2: İş bu Sözleşme 'nin şartları ve koşullarına bağlı, HOSTINGTRY Sözleşme 'nin süresi boyunca olabilecek makul her türlü kaynağı kullanarak azami devamlılık ve işlerlikte hizmet verecektir. MÜŞTERİ bunlarla sınırlı olmaksızın bazı durumlarda hizmetlerin erişilemeyebileceğini veya çalıştırılamayacağını kabul etmektedir.
3.2.1: Mücbir sebepler (deprem, yangın, sel gibi doğal afetler ile sair beşeri afetler),
3.2.2: Donanımsal arızalar,
3.2.3: Periyodik Bakım prosedürleri veya HOSTINGTRY 'un zaman zaman üstlendiği onarımlar,
3.2.4: Telekomünikasyon veya dijital transmisyon hatlarında meydana gelebilecek kesinti veya arızalar, kötü niyetli ağ saldırıları, ağ yoğunluğu veya diğer arızalar ile sınırlı olmaksızın HOSTINGTRY 'un kontrolü dışındaki veya HOSTINGTRY tarafından öngörülemeyen nedenler.
3.3: MÜŞTERİ, HOSTINGTRY 'un hizmetlerinin sürekliliği veya kesintisizliği ile ilgili kontrolü olmadığını ve bunların garanti edilmediğini kabul etmektedir.
3.4: HOSTINGTRY, MÜŞTERİ 'ye verilen hizmetlerin sürekliliğinin sağlanması için gerekli azami çabayı sarf edecektir.
3.5: HOSTINGTRY, alınan hizmetleri istediği an durdurabilir, değişiklik yapabilir ve kontrol edebilir.
3.6: HOSTINGTRY, "Reseller Hosting" Hizmeti ile bazı hizmetlerinin satışı için MÜŞTERİ 'ye (BAYİ) devredilemeyen bayilik hakkı vermektedir. BAYİ kendisine ait hesapları altında tutulan tüm kayıtlardan, verilerden, hizmetlerden, içeriklerden ve işlemlerden sorumludur. BAYİ kendi müşterilerine (kullanıcılarına, üyelerine) destek vermekle yükümlüdür. HOSTINGTRY sadece BAYİ 'ye Bayi Hesabı ve sınırlı Kontrol Panel desteği vermektedir. HOSTINGTRY, BAYİ müşterilerinin hukuka aykırı yada hizmet sözleşmesine aykırı her tür işlem ve eyleminden dolayı BAYİ 'yi sorumlu tutacaktır. BAYİ müşterilerinin HOSTINGTRY 'a verebileceği maddi ve manevi tüm zararların tazmininden BAYİ sorumlu olacaktır. BAYİ kendi marka ve ismini kullanarak bazı HOSTINGTRY hizmetlerini müşterilerine sağlayabilir.
3.7: MÜŞTERİ, HOSTINGTRY tarafından bazı hizmetlere ek olarak sunulan hizmet ve/veya ürünlerden ve/veya uygulamalardan (tümüne birden "Hizmetler") yararlanabilir. Bu durumda üçüncü firmalar / kurumlar tarafından sağlanan bu hizmetlerden kaynaklanabilecek herhangi bir hatadan, zarardan, ziyandan ve/veya arızalardan dolayı HOSTINGTRY sorumlu tutulamaz. HOSTINGTRY bu hizmetler ile ilgili destek ve garanti vermemektedir.
4. MÜŞTERİ 'NİN YÜKÜMLÜLÜKLERİ
4.1: MÜŞTERİ, HOSTINGTRY MÜŞTERİ'lerine, ticari itibarına ve saygınlığına zarar verecek davranışlarda bulunamaz. Bunun gibi durumlarda HOSTINGTRY, antlaşmayı fesih etme hakkını saklı tutar.
4.2: MÜŞTERİ, iş bu sözleşme 'yi imzalamakla, elektronik posta haberleşmesinde, internet yayınlarında ve bu aboneliğe ilişkin her türlü işlemde Türkiye Cumhuriyeti yasalarına, kanun hükmünde kararnamelerine, tüzük ve yönetmeliklerine, genel ahlak ve görgü kurallarına aykırı davranmamayı, kendisine veya müşterilerine ait web sayfalarının, ftp ve diğer internet servislerinin içeriğinden tamamen kendisinin sorumlu olduğunu kabul ve taahhüt eder.
MÜŞTERİ, HOSTINGTRY 'un hizmetlerinin kullanılmasından doğacak her tür hak talebine karşı HOSTINGTRY 'un zarar ve ziyanını temin edeceği ve gördüğü zarar ve ziyanı tazmin edeceği konusunda mutabıktır.

a) Paylaşılan internet sunucularının hiçbirinde kabul edilmeyen materyallere şunlar dahildir ve bunlarla sınırlı değildir.
• 5651 sayılı Yasada tanımlanmış katalog suçlar
• Topsitelar
• IRC scriptleri, botları
• Proxy scriptleri/anonimleştiriciler
• Korsan yazılım/warez
• Resim Barındırma Scriptleri (Photobucket, Tinypic ve benzeri..)
• AutoSurf/PTC/PTS/PPC siteleri
• IP Tarayıcılar
• Bruteforce Programları/Scriptleri/Uygulamaları
• Mail Bomber 'lar/Spam Script 'leri/Mailer Pro
• Banner-Ad hizmetleri (ticari banner ad döngüsü)
• Döküm dosyası/Mirror scriptler
• Ticari Ses Yayını (bir ya da iki yayından fazla olanlar)
• Escrow hesabı/Banka Tahvilleri
• Yatırım siteleri (FOREX, E-Altın Borsası, Second Life/Linden Borsası,/Saadet Zinciri vb.)
• Gerekli izin(ler)in varlığı önceden kanıtlanmaksızın satışı izne bağlı madde satışı.
• Çekiliş/kumar siteleri
• MUD 'ler/RPG 'ler/PBBG 'ler
• Hackerlığa odaklı siteler/arşivler/programlar
• Yasadışı faaliyetleri tanıtan siteler
• Warez/korsan/yasadışı içerik dağıtan ya da onlara link veren forumlar, internet siteleri
• Dolandırıcılık Siteleri
• Canlı Spor Olaylarının (UFC, NASCAR, FIFA, NFL, MLB, NBA, WWE, vb.) her tür yayını
• Üçüncü kişilere iftira, küçük düşürme, zarar, kötüye kullanma, tehdit, hakaret veya taciz duygularını yaşatacak şekilde düzenlenmiş aktiviteler

Yukarıdaki maddelerde belirtilmemesine rağmen, yürürlükteki yasalara aykırı ve suç teşkil eden her türlü aktivitenin yapılması kesinlikle yasaktır. Aksi takdirde HOSTINGTRY, antlaşmayı fesih etme hakkını saklı tutar.
Müşteri hesabında kurulu scriptlerin/programların güvenli olmasını ve dizinlere erişim izinlerinin gereğince ayarlanmış olmasını temin etmek MÜŞTERİ sorumluluğundadır.
İlgili tüm ekipmanı, şebekeleri ve şebeke aygıtları dahil HOSTINGTRY hizmetleri sadece izin verilen Müşteri kullanımı içindir. HOSTINGTRY sistemleri tüm hukuka uygun gerekçelerle izlenebilir ve bu gerekçelere kullanımın izinli olduğunda emin olmak, sistemin yönetimi, izinsiz erişime karşı korumayı kolaylaştırma ve güvenlik prosedürlerini, sürdürülebilirliği ve işlem güvenliğini doğrulama dahildir. İzleme esnasında bilgiler izin verilen amaçlar çerçevesinde incelenebilir, kaydedilebilir, kopyalanabilir ve kullanılabilir. HOSTINGTRY sistem(ler)inin kullanılması bu amaçlar çerçevesindeki izlemeye muvafakat teşkil eder.
Bir üçüncü kişinin iznini almadan onun şebekesine ya da sistemine bağlanan her hesap askıya alınabilir. Müşterinin doğrudan kontrolü altında olmayan şebekelere ve sistemlere erişim için söz konusu üçüncü kişiden o yönde yazılı muvafakat alması zorunludur. HOSTINGTRY dilerse üçüncü kişiye ait şebekeye ya da sisteme yönelik erişimin izin dahilinde olduğunun kanıtlanması yönünde belge talep edebilir ve bu tür belgelerin sunulmasını zorunlu tutabilir. Talep eden her kim olursa olsun, HOSTINGTRY 'un hizmet vermeyi reddetme hakkı saklıdır.
Genel Hizmet Sözleşmesi Şartları 'nda belirtilen ilgili maddelere ek olarak, yukarıda sayılanlarla sınırlı olmamak kaydı ile ilgili HOSTINGTRY departmanından gelen e-postaya kırksekiz (48) saat içinde cevap verilmemesi halinde, MÜŞTERİ 'ye sunulan hizmet(ler) askıya alınabilir ya da sonlandırılabilir. Suistimale ilişkin her konu, hata, raporlama e-posta aracılığıyla müzakere edilmek ve kırk sekiz (48) saat içinde cevaplandırılmak zorundadır. Tüm HOSTINGTRY Müşterileri, Bayileri, hesapları altında yapılan işlemlerin hepsinden nihai olarak sorumludurlar.
4.3: Kaynak Kullanımı
MÜŞTERİ;
4.3.1: Sistem kaynaklarının %15 'ini ya da daha fazlasını 180 saniyeden uzun süre kullanamaz.
4.3.2: Her ne zaman olursa olsun sunucuda bağımsız, gözetimsiz server-side süreçler yürütemez. Buna IRCD gibi her tür bekletici program dahildir.
4.3.3: Paylaşılan sunucularda ne türden olursa olsun (Google Cash/AdSpy dahil) web spider ya da indeksleme programı çalıştıramaz.
4.3.4: IRC (Internet Relay Chat) şebekesiyle arayüzlenen bir yazılım çalıştıramaz.
4.3.5: Ne türden olursa olsun bit torrent uygulaması, tracker ya da istemci program yürütemez. Site dışındaki yasal torrent'lere link verebilirsiniz ama onları bizim paylaşılan sunucularımızda barındıramaz ve depolayamazsınız.
4.3.6: Ne türden olursa olsun dosya paylaşımı/peer-to-peer faaliyetlerine katılamaz.
4.3.7: Counter-strike, half-life, battlefiled1942 ve sair oyun oynama sunucuları yürütemez.
4.3.8: 15 dakikadan daha sık "cron entry" çalıştıramaz.
4.3.9: 60 saniyeden uzun hiçbir MySQL sorgusu yürütemez. MySQL tabloları uygun bir biçimde indekslenmeli ve optimize edilmelidir.
4.3.10: Kullanımın azaltılmasına yardımcı olmak adına html 'ye (php ve shtml gibi) server-side kod kullanamaz.

4.4: Bant Genişliği Kullanımı
MÜŞTERİ 'nin aylık olarak kullanabileceği bant genişliği sınırı vardır. Bu sınır MÜŞTERİ tarafından satın alınan barındırma (hosting) paketine göre değişiklik göstermektedir. Müşteri hesabının söz konusu miktarı geçmesi durumunda, HOSTINGTRY, MÜŞTERİ 'ye ait hesabı bir üst pakete geçirme ve ek bant genişliği satın alıncaya kadar Müşteri hesabını askıya alma hakkını saklı tutar.
4.5: HOSTINGTRY, MÜŞTERİ 'nin bütün verilerini düzenli bir şekilde korumak ve yedeklemek için elinden geleni yapar, buna rağmen bünyesinde bulunan verilerde ortaya çıkabilecek hatalardan dolayı sorumluluk kabul etmez. Veri yedekleme, MÜŞTERİ 'nin sorumluluğundadır. MÜŞTERİ her zaman internet sitesi ve tüm internet site içeriğine ait dosyaların zarar ve ziyan riskini üstlenmektedir. MÜŞTERİ tamamen Müşteri Şifresinin ve Hesap bilgilerinin gizliliğini korumakla yükümlüdür. MÜŞTERİ, Hesabı veya şifresi kullanılarak Hesabı altından yapılan veya Site ile bağlantılı veya kendisine ait görüntülenen, bağlantılı, sunucu üzerinde saklanan veya yayınlanan herhangi bir internet site içeriğine ait tüm eylemlerden, ihmallerden ve yapılan harcamalardan sorumlu olduğunu kabul etmektedir. MÜŞTERİ gerekli önemleri almakla sorumludur.
a) İnternet site içeriğinin herhangi bir kayıp veya zarar görmesini önlemek
b) İnternet site içeriğinin bağımsız arşiv ve yedek kopyalarını korumak
c) HOSTINGTRY sunucularında barındırılan veya yayınlanan tüm internet site içeriğinin güvenlik, gizlilik ve bütünlüğünü sağlamak ve hesap bilgilerinin gizliliğini sağlamak.
HOSTINGTRY paylaşımlı sunucuları bir arşiv değildir ve HOSTINGTRY MÜŞTERİ'ye veya herhangi bir kişiye / kuruma ait internet site içeriğinin zarar ve ziyanından sorumlu değildir. Hizmetler bir PCI (Payment Card Industry) uyumlu ortam sağlamak için sunulmamaktadır. HOSTINGTRY, MÜŞTERİ 'nin veya herhangi bir kişi veya kurumun hizmetleri kullanması ile bu sözleşme şartlarını ihlalinden sorumlu değildir. MÜŞTERİ, HOSTINGTRY'un insiyatifinde, HOSTINGTRY'un hizmetleri veya donanımının işlevselliğine ve/veya çalışmasına zarar verecek şekilde hizmetleri kullanamaz. MÜŞTERİ 'nin internet üzerinden yapacağı işlemler ile ilgili olarak ortaya çıkabilecek uyuşmazlıklarda HOSTINGTRY kayıtları geçerli sayılacaktır.
5. ÜCRET VE ÖDEME
5.1: MÜŞTERİ, HOSTINGTRY hizmetleri ile ilgili kullanım ücretlerini ve ilgili vergileri ödemeyi taahhüt eder. Ücretler ilk sipariş ile peşin olarak tahsil edilir ve aksi belirtilmediği sürece dönem sonunda otomatik olarak uzatılır.
5.2: MÜŞTERİ ilgili hizmetlerine ilişkin Müşteri Panelinden istediği zaman "İPTAL TALEBİ" seçeneğini kullanarak bir sonraki yenileme döneminde ödeme oluşturulmasını kapatabilir.
5.3: MÜŞTERİ, İPTAL TALEBİ yapmadığı sürece bir sonraki yenileme döneminde ve HOSTINGTRY 'un yedi (7) gün öncesinde web ve/veya e-posta yolu ile MÜŞTERİ 'ye duyurduğu hizmet bedelleri karşılığında kendiliğinden yenileneceğini kabul eder.
5.4: HOSTINGTRY, MÜŞTERİ 'nin banka havalesi/eft yolu ile ödemeyi seçmesi durumunda Site 'de belirtilmiş olan banka hesabına, başvuru sırasında MÜŞTERİ bilgilerinde belirtilen kişi yada kurum adına açılmış hesaptan 7 (yedi) takvim günü içerisinde havalenin/eftnin gerçekleşmesi sonucu HOSTINGTRY hizmet aktivasyonunu yapar ve MÜŞTERİ 'yi bilgilendirir. Ödemelere ait tüm masraflar MÜŞTERİ 'ye aittir.
5.5: Hosting, reseller hosting hizmetleri için hizmet süresi bitiş tarihi itibarı ile yedi (7) gün içerisinde ödeme alınamayan hizmetler durdurulur. Duraklama süresini takiben yedi (7) gün içerisinde ödeme yapılmayan hizmetler tamamen silinir.
6. SÖZLEŞMENİN GEÇERLİLİĞİ ve FESHİ
6.1: HOSTINGTRY istediği zaman, bildirimde bulunmaksızın hizmet politikalarını ve sözleşmelerini revize etme hakkını saklı tutar. MÜŞTERİ, HOSTINGTRY hizmetlerini kullanmaya devam ederek Site 'de belirtilen ve zaman zaman değişebilen sözleşme şartlarını kabul etmiş sayılır.
6.2: MÜŞTERİ 'nin bu sözleşmede veya tüm HOSTINGTRY politika ve sözleşmelerinde belirtilen şartları ihlal etmesi durumunda, HOSTINGTRY, MÜŞTERİ 'ye sağlanan servisleri önceden haber vermeden sonlandırabilir ve/veya sözleşmeyi fesih edebilir. Bu durumda, MÜŞTERİ 'nin önceden ödediği ücretlerin iadesi gerçekleştirilmez.
6.3: MÜŞTERİ 'nin hizmetlerle ilgili tahsilatlarının gerçekleştirilememesi durumunda, HOSTINGTRY sözleşmeyi sonlandırabilir. Bu durumda, MÜŞTERİ 'nin önceden ödediği ücretlerin iadesi gerçekleştirilmez.
6.4: MÜŞTERİ, sözleşmeyi satın aldığı hizmetini sitede belirtilen yenileme tarihine kadar istediği anda siteyi kullanarak İPTAL TALEBİ yapma yoluyla sonlandırabilir.
6.5: HOSTINGTRY, MÜŞTERİ 'nin hizmetini başka bir firmaya taşıması durumunda sözleşmeyi fesih edebilir. Bu durumda, MÜŞTERİ 'nin önceden ödediği ücretlerin iadesi gerçekleştirilmez.
7. SAİR HÜKÜMLER
HOSTINGTRY 'un bu sözleşmeden doğan herhangi bir hakkını kullanmaması, bu hakkından feragat ettiği anlamına gelmeyecektir.
8. UYUŞMAZLIKLARIN ÇÖZÜMÜ
İş bu sözleşmenin uygulanması ve yorumlanmasından kaynaklanan her türlü uyuşmazlıkta yurt disi icin Berlin, Türkiye icin  Kahramanmras Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkili

Alan Adı Sözleşmesi

1. TARAFLAR
1.1: İş bu sözleşme, HOSTINGTRY Bilişim Teknolojileri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi (bundan sonra HOSTINGTRY olarak anılacaktır) ile HOSTINGTRY 'a ait internet sitesi www.hostingtry.com (bu "Site") üzerinden HOSTINGTRY ürün ve hizmetlerini satın almak suretiyle Site 'de yer alan ilgili form ile bilgileri alınan gerçek veya tüzel kişi (bundan sonra MÜŞTERİ ve/veya "Siz" olarak anılacaktır) arasında aşağıda belirtilen şekil ve şartlar dahilinde kabul edilmiştir.
1.2: Bu sözleşmeyi elektronik olarak kabul etmeniz, bu sözleşmeyi ve beraberinde iş bu sözleşmeye referans olarak ilave edilmiş olan “www.hostingtry.com” isimli internet adresinde yer alan kurumsal politikaları ve/veya sözleşmeleri okuduğunuz, anladığınız, mutabık olduğunuz ve bu sözleşme hükümlerinin tarafınız için bağlayıcı olduğunu kabul ettiğiniz anlamına gelecektir.
2. ALAN ADI SEÇİMİ, MÜSAİTLİĞİ VE KULLANIMI
2.1: SEÇİM Seçimini yaptığınız alan adının (domain) herhangi bir ticari marka ve/veya entellektüel ürüne zarar vermesi / haksız rekabet ortaya çıkarması durumunda HOSTINGTRY tarafsız kalacaktır ve ortaya çıkabilecek yaptırımları uygulamak zorunda kalsa bile bu durumdan HOSTINGTRY sorumlu tutulamaz. Alan adınızın herhangi bir hakka zarar vermemesi için gerekli ön araştırmaları yapmanızı ve/veya bir hukuki yardıma başvurmanızı tavsiye ediyoruz.

2.2: MÜSAİTLİK HOSTINGTRY herhangi bir alan adının herhangi bir zaman için kayıt, yenileme veya transfer için müsait olacağını ve esas kayıt otoritesinin kayıtlarına diğer kayıt firmalarından daha üstün bir giriş hakkı olabileceğini taahhüt etmez. Alan adınızı seçtikten sonra bu alan adının kayıt için müsait olup olmadığını veya bir başkası tarafından önceden alınıp alınmadığını kontrol etmelisiniz.

2.3. KULLANIM Bilginiz dahilinde alan adınızın kaydının ve direkt veya indirekt olarak kullanımının herhangi bir üçüncü şahısın hukuki haklarına zarar vermeyeceğini belirtiyor ve kabul ediyorsunuz. Ayrıca bilginiz dahilinde alan adınızın herhangi kanuni olmayan bir amaç için kayıt edilmediğini ve kullanılmayacağını belirtiyor ve kabul ediyorsunuz. HOSTINGTRY, alan adınızın kanuni olmayan bir amaç için kullanıldığının veya herhangi bir diğer kullanım şartnamesine uymadığının tespitinin yapılması durumunda alanadınızı durdurma veya iptal etme hakkını saklı tutmaktadır.
3. HESABINIZ HAKKINDA
Hizmetlerimizden faydalanabilmek için bir hesap açmanız ve e-posta adresinizle beraber şifre almanız gerekmektedir. E-posta ve şifrenizle online olarak kayıtlı bilgilerinize ulaşabilir ve gerekli değişiklikleri yapabilirsiniz.

Alan Adı yönetimi için ayrıca bir panel verilmemektedir.

Bize e-posta adresinizle ve şifrenizle yapılacak işlemleri uygulamaya koyma hakkını veriyorsunuz.
E-posta adresiniz ve şifrenizle yapılacak bütün işlem, kayıt, masraf ve sorumluluklar size aittir.
4. BİLGİLERİNİZİ NASIL KULLANIYORUZ
Sizden topladığımız alan adı kayıt bilgilerini Internet Corporation for Assigned Names and Numbers ("ICANN") ve işbirliği yaptığımız sorumlu kayıt firmasına bildirmek zorundayız.
ICANN aynı zamanda sizden topladığımız şu bilgileri de halka açık bir veritabanında tutmamızı zorunlu tutmaktadır:

a) kayıt ettirdiğiniz alanad(lar)ı,
b) adınız, e-posta ve posta adresiniz,
c) alanad(lar)ınızın teknik, muhasebe ve idari yetkililerinin ad, posta adresi, e-posta adresi, telefon numarası ve faks numarası (varsa),
d) alan adı sunucularınızın adları,
e) kaydın ilk yaratılma tarihi,
f) kaydın son kullanım tarihi.

Şunu bilmeniz gerekmektedir ki bu bilgiler ICANN kuralları çerçevesinde, yüksek miktarda otomize elektronik işleme tabi tutmamak ve ticari e-postalarda (spam) kullanılmamak şartıyla, ilgilenen herhangi bir üçüncü şahısa verilebilir.

Bu türden kişisel bilgi ve verileri toplamamızın nedeni bu sözleşme çerçevesinde ortaya konulan yükümlülüklerimizi ve alan adı yazmanlarının uymak zorunda olduğu şartları yerine getirmektir. Sizden topladığımız kişisel bilgileri burada belirtilen amaçlar ve zorunluluklar haricinde kullanmayacağımızı kabul ediyoruz.

Ayrıca size ait olan kişisel bilgilerin kaybının, çalınmasının, zarar görmesinin değiştirilmesinin ve yok edilmesinin engellenmesi için gerekli tedbirleri alacağımızı kabul ediyoruz.

Eğer bize üçüncü bir şahıs ile ilgili kişisel bilgileri sağlıyorsanız o zaman bu üçüncü şahsa yukarıda belirtilen bütün bilgileri aktarmayı kabul ediyorsunuz.
5. SORUMLULUKLAR
5.1: Sipariş edilen alan adları onaylandığından itibaren alınan süre kadar müşteri hakkına tabidir.
5.2: Sipariş verilen alan adları, içerik, isim ve sözcük gibi terimler içerdiği tüm bu husustan doğabilecek zarar ve hatalar müşteri sorumluluğuna aittir.
5.3: Müşteri, istediği takdirde alan asıl adı hariç diğer yönetimsel veya tekniksel bilgileri değiştirme hakkı olduğu gibi, gizli tutma hakkı da müşteriye aittir.
5.4: Alan adı hizmet süresi bitiminde HOSTINGTRY, müşteriyi uyarma zorunluluğundan sorumlu tutulamaz.
6. SAİR HÜKÜMLER
HOSTINGTRY 'un bu sözleşmeden doğan herhangi bir hakkını kullanmaması, bu hakkından feragat ettiği anlamına gelmeyecektir.
7. UYUŞMAZLIKLARIN ÇÖZÜMÜ
İş bu sözleşmenin uygulanması ve yorumlanmasından kaynaklanan her türlü uyuşmazlıkta Yurtdisi Berlin Yurt icin Kahramanmaras Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkili olacaktır.

 

* Son Güncelleme: 05.12.2019


Top